Krew w spermie – objawy choroby wenerycznej?

Krew w spermie – objawy choroby wenerycznej?
5 (100%) 7 głosów

Z pewnością krew w spermie jest bardzo niepokojące zjawisko. Nawet gdy pojawia się ona sporadycznie to nie powinnyśmy jej lekceważyć. Gdy zjawisko to dotyczy także nas, to z pewnością mamy do czynienia ze schorzeniem, które nazywa się hematospermia. Hematospermia może być objawem bardzo poważnej choroby. Z tego też względu nie powinniśmy zbyt długo zwlekać z wizytą u lekarza specjalisty. Mimo, iż jest to bardzo kłopotliwa i wstydliwa sytuacja dla wielu Panów. Krew w spermie może być objawem stanu zapalnego, podrażnienia, zapalenia prostaty, jądra, najądrza, raka prostaty, jak również jakiegoś poważnego urazu. Aczkolwiek u 60 procent osób nie udaje się ustalić niestety przyczyny hematospermii, a może ona nastąpić u mężczyzn w każdym przedziale wiekowym. Warto jednak zaznaczyć, iż występowanie krwi w spermie może być jedną z oznak chorób wenerycznych takich jak opryszczka, rzeżączka, chlamydioza.

Choroby weneryczne przy występowaniu krwi w spermie

Pierwszą chorobą weneryczną, którą należy omówić, jako pierwszą jest z pewnością rzeżączka. Rzeżączka jest to choroba bardzo wstydliwa, zakaźna i przenoszona drogą płciową. Za jej powstanie odpowiadają bakterie, zwane gonokokami. U mężczyzn choroba te rozwija się zdecydowanie szybciej, niż u kobiet. Rzeżączkę można wykryć podczas badanie bakteriologicznego, podczas którego jest pobierany do badania wymaz z cewki moczowej. Aby zapobiegać zarażeniu się tą chorobą należy unikać przygodnych kontaktów seksualnych, dbać o higienę intymną, zrezygnować ze współżycia z osobą chorą, a także ważną kwestią jest to, aby korzystać wyłącznie z własnej bielizny i ręcznika. Leczenie tego schorzenia polega na podawaniu penicyliny.

Więcej na temat krwii w spermie na stronie portalu wenerologicznego https://drwenerolog.pl/objawy/krew-w-nasieniu/

Kolejną chorobą weneryczną jest chlamydioza. Objawy tej choroby występują bardzo rzadko, z tego również względu jest bardzo trudna do wykrycia. Natomiast podstawowym jej  objawem wsytępująca krew w spermie oraz zapalenie najądrza. Bezobjawowy przebieg tej choroby obserwuje się u ponad 60 procent mężczyzn. Zwykle wykrywa się ją, gdy odczuwalne są już powikłania, aczkolwiek nie zawsze objawy powikłań przedstawiają prawdziwą przyczynę kłopotów.

Następną chorobą weneryczną jest opryszczka. Opryszczka przenosi się poprzez stosunek seksualny. Pojawia się ona zwykle w przeciągu tygodnia od momentu zarażenia. Jest to wirus, którego nie można wyleczyć całkowicie, gdyż medycyna nie posiada takich leków. Opryszczce może towarzyszyć gorączka, silny ból przy oddawaniu moczu, złe samopoczucie, jak również powiększenie węzłów chłonnych. Jeżeli chodzi o same objawy, to ustępują one po około dwóch tygodniach, natomiast sam wirus w organizmie pozostaje na zawsze.

Przyczyny hematospermii

drwenerolog.pl - portal wenerologiczny o chorobach wenerycznychDo głównych przyczyn hematosperii należą zmiany zapalne, urazy jąder, choroby przenoszone drogą płciową, nadciśnienie złośliwe, zaburzenia rozwojowe, zburzenia pracy wątroby, przebyta biopsja prostaty, jak również łagodny przerost gruczołu krokowego.

 

2 replies on “Krew w spermie – objawy choroby wenerycznej?”

  1. numeracz pisze:

    Znak zapytania w tytule jest kompletnie niepotrzebny. Bo w dużej mierze, a praktycznie zawsze krew w spermie pojawia się z powodu chorób wenerycznych. No i jeszcze trzeba do tego dodać, że czasem może wystąpić z powodu urazu mechanicznego, czyli po prostu uderzenia, albo czegoś w tym stylu.

  2. Remigiusz pisze:

    Powiększone węzły chłonne za każdym razem są efektem tego, że coś złego dzieje się w organizmie. Powiększone węzły nigdy nie wskazują na błahe sprawy, jak już się powiększają to trzeba iść do lekarza, a nie zgrywać twardziela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + = 6