Najskuteczniejsze zabiegi na rozstępy

Najskuteczniejsze zabiegi na rozstępy
5 (100%) 39 głosów

Rozstępy powstają na skutek rozciągania się skóry. Wpływ na to ma na przykład przybieranie na wadze w krótkim czasie lub czynniki hormonalne. Wiele osób, głównie kobiet uważa je za wstydliwy defekt. Sposoby na rozstępy głównie opierają się na domowym leczeniu. Na rynku dostępne są kremy i serum na usuwanie rozstępów, których stosowanie wymaga niezwykłej systematyczności, a efekty mogą wcale nie być tak zadowalające jak jest to obiecywane w reklamach.

Jak pozbyć się rozstępów? Likwidacja rozstępów różnymi zabiegami kosmetologicznymi jest możliwa urządzeniami takim jak:

Pollogen Legend

Zabieg, podczas którego dochodzi do podgrzania włókien kolagenowych poprzez użycie fali radiowej. Po pokryciu skóry gliceryną kosmetolog wykonuje masaż specjalną głowicą. Dzięki temu usprawniony zostaje układ krwionośny, rozstępy zredukowane, a skóra odżywiona. Zabieg trwa od 20-45 min, a jego efekty utrzymują się ok. 12 miesięcy po serii od 2 do 4 zabiegów. Ten sposób na rozstępy jest jednym z wielu najskuteczniejszych.

Surgen

W zabiegu używana jest radiofrekwencja RF, dzięki której do skóry właściwej wprowadzane są mikroigły. Wnikają w skórę, a energia RF odmładza ją. Mikroigły emitują impulsy energii elektrycznej, która powoduje mikrouszkodzenia, co aktywuje procesy gojenia. W efekcie następuje regeneracja skóry i redukcja rozstępów. Zabieg jest bezbolesny, lecz może mu towarzyszyć uczucie dyskomfortu. Sugerowana seria to od 3 do 5 zabiegów powtarzanych co 1-2 tygodnie.

Dermapen/Mezopen

Oba zabiegi polegają na technologii pulsujących igieł. Dzięki nim wprowadzane są substancje czynne do skóry, które pomagają w walce z rozstępami. Komórki są stymulowane do odbudowy. Następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, co wpływa na poprawę elastyczności skóry. Procedurę należy powtórzyć co 2-4 tygodnie. Seria zabiegów powinna wynosić od 4-8. Czas utrzymania się efektów jest indywidualny.

Emerge – laser na rozstępy

Zabieg polega na użyciu lasera frakcyjnego Palomar Emerge. Emituje on mikrowiązki światła, które po wniknięciu w głąb skóry pobudzają ją do odbudowy. Usuwanie rozstępów laserem jest bezpieczne, nieinwazyjne i niezwykle skuteczne. Skóra po zabiegu jest odmłodzona, a komórki są pobudzone do produkcji kwasu hialuronowego. Efekty mogą utrzymywać się nawet rok po przebyciu serii od 3 do 6 zabiegów. Zabiegi należy powtarzać co 2-6 tygodni.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jak nazwa wskazuje polega na użyciu igły, którą nakłuwa się skórę. Następnie wprowadzane jest osocze bogatopłytkowe, które odżywia ją oraz poprawia jej stan. Czas utrzymania się efektów to około rok po przebyciu serii od 2-8 zabiegów.

Powyższe propozycje zabiegów odpowiadają na pytania jak się pozbyć rozstępów i co na rozstępy. Mimo iż łatwiej jest pójść do drogerii i kupić mnóstwo kosmetyków, które są opisane jako najlepsze na rozstępy to warto zastanowić się nad zabiegami kosmetologicznymi, których skuteczność została potwierdzona przez pacjentów zadowolonych z efektów zastosowania nowoczesnych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 2